Magazyn Rynku Nieruchomości \

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Raporty, opinie, analizy
Raporty, opinie, analizy

Co tam Panie w nieruchomościach?

Email Drukuj

Raport z Rynku Nieruchomości - Rynek nieruchomości na Śląsku w 2015Opinie Partnerów Grupy SPECJALIŚCI OD NIERUCHOMOŚCI – SON:

Więcej…
 

Raport z rynku: co słychać na śląskim rynku nieruchomości

Email Drukuj

Raport z Rynku Nieruchomości - śląski rynek nieruchomościOkres od stycznia 2013 roku, to czas głębokiej stagnacji na rynku nieruchomości, spowodowanej kilkoma czynnikami.

Po pierwsze blokada kredytowa ze strony banków, prowadzona w bardzo perfidny sposób. Przy szerokiej reklamie kredytów, jednocześnie kryteria ich przyznawania tak zaostrzono, że bardzo niewiele osób je spełniało. Większości klientów pozostawały tylko transakcje gotówkowe z własnych środków.

Więcej…
 

Raport z rynku: wirtualne ceny

Email Drukuj

Raport z Rynku Nieruchomości - wirtualne cenyPrzytoczone liczby pochodzą: w kolumnach 3, 4 i 5 – z bazy danych transakcyjnych, prowadzonej przez śląskich rzeczoznawców majątkowych, na podstawie cen z aktów notarialnych; w kolumnach 1, 2, 6, 7 – z portali internetowych GRATKA i OTODOM.

Internet powoli, ale skutecznie przejmuje rynek reklamy nieruchomości od prasy drukowanej i jest już w tej chwili najskuteczniejszym źródłem informacji o nieruchomościach. O ile w prasie drukowanej informacja była mocno ograniczona, ze względu na cenę powierzchni reklamowej, o tyle w internecie tej informacji jest aż nadto. Głównym problemem adresatów reklam są trudności wynikające z nadmiaru sprzecznych ze sobą informacji i z wyciągnięciem z nich właściwych wniosków.

Więcej…
 

Rynek nieruchomości na Śląsku w 2014 r.

Email Drukuj

Raport z Rynku Nieruchomości - Rynek nieruchomości na Śląsku w 2014Informacje z biur nieruchomości z terenu naszego województwa jednoznacznie wskazują, że w większości miejscowości zakończył się okres spadku cen rynkowych i zaczęło się niewielkie ożywienie. Dotyczy to zarówno rynku mieszkaniowego, jak i nieruchomości komercyjnych.

Więcej…
 

Jakie czynniki wpływają na wartość rynkową nieruchomości?

Email Drukuj

Raport z Rynku Nieruchomości - jakie czynniki wpływają na wartość rynkową nieruchomościOsoby zainteresowane kupnem, czy sprzedażą nieruchomości, bądź Ci, którzy z innych względów śledzą ich ceny rynkowe, często są zdumieni, jak dwie pozornie podobne do siebie nieruchomości wykazują różną wartość.

Co zatem wpływa na wartość rynkową nieruchomości?

Więcej…
 

Kredyty mieszkaniowe – w którą stronę zmierzamy

Email Drukuj

kredyty mieszkanioweKredyty mieszkaniowe – w którą stronę zmierzamy? Coraz częściej słyszy się na rynku kredytów mieszkaniowych o wymaganym wkładzie własnym, że będzie trudniej o kredyt itd. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Początek roku 2013 przyniósł sporo zmian i zamieszania. Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła projekt nowelizacji rekomendacji S, w którym to między innymi podchodzi bardziej restrykcyjnie do zaangażowania klientów w inwestycje budowlane. KNF proponuje, by w 2014 roku klienci obowiązkowo posiadali 10% wartości inwestycji, a docelowo w 2015 roku nawet do 20% wartości inwestycji. Oznacza to, iż do 2015 roku banki będą finansować jedynie 80% wartości nieruchomości.

Więcej…
 


Strona 1 z 7