Magazyn Rynku Nieruchomości \

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start e-Magazyn IwN
Magazyn Rynku Nieruchomości "Inwestuj w Nieruchomości"

Co tam Panie w nieruchomościach?

Raport z Rynku Nieruchomości - Rynek nieruchomości na Śląsku w 2015Opinie Partnerów Grupy SPECJALIŚCI OD NIERUCHOMOŚCI – SON:

Więcej…
 

Rynek nieruchomości na Śląsku w 2014 r.

Raport z Rynku Nieruchomości - Rynek nieruchomości na Śląsku w 2014Informacje z biur nieruchomości z terenu naszego województwa jednoznacznie wskazują, że w większości miejscowości zakończył się okres spadku cen rynkowych i zaczęło się niewielkie ożywienie. Dotyczy to zarówno rynku mieszkaniowego, jak i nieruchomości komercyjnych.

Więcej…
 

Jakie czynniki wpływają na wartość rynkową nieruchomości?

Raport z Rynku Nieruchomości - jakie czynniki wpływają na wartość rynkową nieruchomościOsoby zainteresowane kupnem, czy sprzedażą nieruchomości, bądź Ci, którzy z innych względów śledzą ich ceny rynkowe, często są zdumieni, jak dwie pozornie podobne do siebie nieruchomości wykazują różną wartość.

Co zatem wpływa na wartość rynkową nieruchomości?

Więcej…
 

Warto spróbować. Na wyłączność - czy nie?

Pośrednictwo Nieruchomości na wyłączność - czy nie?W relacjach pośredników z klientami, punktem spornym ciągle jest temat czy podpisywać umowę pośrednictwa na wyłączność czy nie. Przeciętny klient – jeżeli pośrednik mu tego nie wyjaśni – nie wie tak na prawdę czym on się zajmuje i z czym się to wiąże? Trudno jest mu więc podjąć decyzję – na wyłączność, czy nie?

Więcej…
 

Raport z rynku: co słychać na śląskim rynku nieruchomości

Raport z Rynku Nieruchomości - śląski rynek nieruchomościOkres od stycznia 2013 roku, to czas głębokiej stagnacji na rynku nieruchomości, spowodowanej kilkoma czynnikami.

Po pierwsze blokada kredytowa ze strony banków, prowadzona w bardzo perfidny sposób. Przy szerokiej reklamie kredytów, jednocześnie kryteria ich przyznawania tak zaostrzono, że bardzo niewiele osób je spełniało. Większości klientów pozostawały tylko transakcje gotówkowe z własnych środków.

Więcej…
 

Raport z rynku: wirtualne ceny

Raport z Rynku Nieruchomości - wirtualne cenyPrzytoczone liczby pochodzą: w kolumnach 3, 4 i 5 – z bazy danych transakcyjnych, prowadzonej przez śląskich rzeczoznawców majątkowych, na podstawie cen z aktów notarialnych; w kolumnach 1, 2, 6, 7 – z portali internetowych GRATKA i OTODOM.

Internet powoli, ale skutecznie przejmuje rynek reklamy nieruchomości od prasy drukowanej i jest już w tej chwili najskuteczniejszym źródłem informacji o nieruchomościach. O ile w prasie drukowanej informacja była mocno ograniczona, ze względu na cenę powierzchni reklamowej, o tyle w internecie tej informacji jest aż nadto. Głównym problemem adresatów reklam są trudności wynikające z nadmiaru sprzecznych ze sobą informacji i z wyciągnięciem z nich właściwych wniosków.

Więcej…
 


Strona 1 z 21