Magazyn Rynku Nieruchomości \

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wywiady
Wywiady

Nasze 5 minut

Email Drukuj

Rozmowa z Janem Vincentem Rostowskim – ministrem FinansówRozmowa z Janem Vincentem Rostowskim – ministrem Finansów.

Czy kryzys gospodarczy naprawdę już się zakończył?

To zależy gdzie. W tej chwili mamy drugi etap kryzysu, który jest następstwem tego z 2009 roku. On ma inną naturę niż poprzednio. To jest kryzys europejski, nie światowy. Teraz dotyka on finansów publicznych, ale już widać, że dotknął również instytucji europejskich. On się może rozlać na cały świat, a więc będziemy mieli drugi poważny kryzys światowy.

Więcej…
 

Daleko od równowagi

Email Drukuj

Rozmowa ze Sławomirem Skrzypkiem – prezesem Narodowego Banku PolskiegoDaleko od równowagi - Rozmowa ze Sławomirem Skrzypkiem - prezesem Narodowego Banku Polskiego.

Słabiej radzi sobie budownictwo, ale nie wiemy, na razie, czy ma to przyczyny strukturalne, czy jest efektem sezonowości w gospodarce i skutkiem wyjątkowo ciężkiej ostatnio zimy. Na analizę tej sytuacji będzie czas w najbliższych miesiącach.

Więcej…
 

Spokojny stabilny region

Email Drukuj

wywiad z Janem OlbrychtemWażne jest, na ile stabilny jest konkretny region i czy skutecznie potrafi wykorzystać napływające fundusze. Rozmowa z Janem Olbrychtem - Deputowanym do Parlamentu Europejskiego.

Jakie znaczenie dla Unii Europejskiej ma fakt, że Polska najlepiej daje sobie radę z kryzysem? Czy to może przełożyć się na przykład na zwiększenie ilości pieniędzy na rozwój naszej gospodarki?

Więcej…
 

Szyfrowana Księga - rozmowa z notariuszem Piotrem Siemko z kancelarii notarialnej w Jastrzębiu Zdroju

Email Drukuj

piotr siemko notariuszO księgach wieczystych mówi się, że to jest rejestr publiczny, który przedstawia stan prawny nieruchomości. Z ustawy wynika, że księgi wieczyste są jawne.  Nie można zasłaniać się nieznajomością wpisów w księdze wieczystej. Czy sposób w jaki prezentuje się zapisy w księdze wieczystej jest zrozumiały dla przeciętnego obywatela?

Więcej…
 

Pieniądze dla ambitnych - rozmowa z Elżbietą Bieńkowską – ministrem rozwoju regionalnego

Email Drukuj

Elżbieta BieńkowskaUnia europejska wyciąga wnioski ze swoich działań i zmienia zasady przyznawania środków tak, by były one wykorzystane maksymalnie efektywnie.

Więcej…
 

Strumień to nie problem

Email Drukuj

strumień to nie problemGrzegorz Potrzeba, prezes zarządu Alivio Investment sp. z o.o. oraz Modern Haus sp. z o.o., jest aktywnym inwestorem działającym w branży budowlanej. Spółki, którymi zarządza, często kupują działki, na których potem realizuje swoje plany inwestycyjne. W okolicach Rybnika poszukuje działek pod osiedla domków szeregowych, jak i wolnostojących.

Więcej…
 


Strona 1 z 2

Uwaga

Poszukujemy do współpracy ambitnych studentów prawa, dziennikarstwa, reklamy internetowej, marketingu i informatyki, pragnących pomóc w rozwoju naszego magazynu opinii „Inwestuj w Nieruchomości” i portalu iwn.son.pl.

Zapewniamy możliwość zdobycia praktyki i doświadczenia zawodowego, a dla najlepszych przewidujemy możliwość zatrudnienia w przyszłości.