Magazyn Rynku Nieruchomości \

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Z rynku nieruchomości
Z rynku nieruchomości

Warto spróbować. Na wyłączność - czy nie?

Email Drukuj

Pośrednictwo Nieruchomości na wyłączność - czy nie?W relacjach pośredników z klientami, punktem spornym ciągle jest temat czy podpisywać umowę pośrednictwa na wyłączność czy nie. Przeciętny klient – jeżeli pośrednik mu tego nie wyjaśni – nie wie tak na prawdę czym on się zajmuje i z czym się to wiąże? Trudno jest mu więc podjąć decyzję – na wyłączność, czy nie?

Więcej…
 

GORĄCY TEMAT - deregulacja czyli czółko nie skażone myśleniem

Email Drukuj

domyZaczynałem swoją karierę pośrednika przed 30 laty. Zawodu uczyłem się od kolegów „po fachu”, a w zakresie przepisów prawa „ćwiczył” mnie notariusz, z którym współpracowałem. Nie istniały wówczas żadne inne możliwości zdobycia wiedzy w tym zakresie na żadnym poziomie, ani średnim, ani wyższym. Przeżyłem na rynku m.in. dlatego, że miałem ponadto wykształcenie wyższe techniczne.

Więcej…
 

Czas urlopów

Email Drukuj

Czas urlopów - rynek nieruchomościSezon urlopowy to znaczne spowolnienie na rynku nieruchomości. Kto mógł – wyjechał i „ładuje  akumulatory”, a ci,  którzy muszą być na miejscu i pracują, decyzję dotyczącą nieruchomości odkładają na plan dalszy. Na rynku dominują studenci, którzy z racji podjęcia studiów na uczelniach Wrocławskich poszukują mieszkań do wynajmu lub - co bardziej zasobni finansowo - do kupna.

Więcej…
 

"Rodzina na swoim" ostatnia szansa... Czy warto?

Email Drukuj

Rodzina na swoim - czy warto?Można śmiało powiedzieć, że jest to pytanie retoryczne. Korzyści jest wiele i z pewnością takie rozwiązanie jest znacznie tańsze od tradycyjnego kredytu. Zacznijmy jednak od początku. Program ten polega na dopłatach przez Państwo do odsetek zaciągniętego przez nas kredytu hipotecznego, który bierzemy w banku na zakup wymarzonego mieszkania bądź domu (tu również w grę wchodzi budowa). Dopłaty są stosowane przez pierwszych 8 lat. Wielkość dopłat może sięgać nawet do 50% wysokości odsetek. Zakończenie tego programu przewidziane jest na koniec 2012 roku, więc jest to ostatni rok, kiedy możemy uzyskać kredyt z dopłatami.

Więcej…
 

Według pośredników

Email Drukuj

domy jednorodzinneNa rynku domów również panuje zastój, skutkujący małą ilością zawieranych transakcji. Brak dostępności kredytów powoduje, że transakcje dotyczą głównie domów najtańszych, możliwych do sfinansowania z własnych zasobów.

Więcej…
 

Mieszkania w Katowicach

Email Drukuj

Mieszkania w KatowicachW obszarze mieszkań deweloperskich dużym zainteresowaniem cieszy się Ligota i Panewniki, a dla osób z zasobniejszym portfelem os. Bażantów.

Mówiąc o cenach, zawsze trzeba bliżej doprecyzować przedmiot porównania. Inaczej będą kształtowały się ceny mieszkań do remontu, a inaczej po remoncie, no i oczywiście zdecydowany wpływ na cenę będzie miała lokalizacja oraz standard wykończenia.

Więcej…
 


Strona 1 z 8